Klasa 0 „Zwierzęta na wsi „

W kwietniu w grupie „Sówki” realizowana była tematyka dotycząca zwierząt jakie spotykamy na wiejskim podwórku. Głównym celem zajęć było zapoznanie dzieci ze zwierzętami, które żyją na wsi. Dzieci oglądały obrazki przedstawiające zwierzęta hodowlane, nazywały, opisywały ich wygląd oraz miejsca, w jakich można je spotkać.  Przedszkolaki utrwaliły nazwy zwierząt w poszczególnych rodzinach, wyjaśniając, jak nazywa się mama, tata i dziecko, np. kura, kogut i kurczątko.

Naśladowały głosy i ruchy zwierząt podczas zabawy ruchowej. W tym tygodniu towarzyszyła nam piosenka „Dziadek fajna farm miał”.

Przedszkolaki według własnego pomysłu wykonały prace plastyczne: krowę, kota, świnie, koguta, zająca, owce, konia oraz makiety wiejskiego podwórka.

Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć.

Wyk. Alan Śledź

Wyk. Marta Hryciuk