Święto Niepodległości

11 listopada to Święto Niepodległości. Tego dnia upamiętniamy odzyskanie niepodległości przez Polskę w 1918 r. po 123 latach zaborów.

Święto to zostało ustanowione w kwietniu 1937 dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości. Odzyskiwanie wolności było procesem stopniowym. 11 listopada to przede wszystkim data zakończenia I wojny światowej. Dzień wcześniej przybył do Warszawy Józef Piłsudski, który objął władzę w kraju.

Święto zostało zniesione przez komunistyczną władzę, ustawą Krajowej Rady Narodowej z 22 lipca 1945 r.. Święto to przywrócono dopiero w III RP, w okresie transformacji systemowej, która miała miejsce 1989 r.

Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada jest dniem wolnym od pracy. Poświęćmy chwilę i pomyślmy o naszej ojczyźnie i tych, którzy oddali za nią życie.

Uczniowie naszej szkoły pomimo, że są w domach przygotowali krótki apel w formie filmu, który można obejrzeć na klasowych grupach. Zapraszamy!