ABRAKADABRA – CZARY I MAGIA

„Święty Andrzej ci ukaże, co ci los przyniesie w darze”…

Wigilia św. Andrzeja, czyli popularne andrzejki, od bardzo dawna są tradycyjnym dniem wróżb. Tego dnia dziewczęta próbowały dowiedzieć się czegoś o swojej przyszłości i o tym, co je czeka w najbliższym czasie. My również chcieliśmy poznać uroki wróżb i właśnie z tego powodu, 30 listopada wszystkie grupy przedszkolne wzięły udział w zabawie i wróżbach andrzejkowych.

Nastrojowa muzyka i „czarodziejskie” dekoracje wprowadziły wszystkich w świat magii. Andrzejkową atmosferę dopełniały także ciemne stroje, w które byliśmy ubrani. Tego dnia dzieci z każdej grupy wraz  Paniami wróżyły oraz  czarowały, by poznać to, co czeka je w przyszłości.

Pod opieką  pań dzieci przelewały wosk przez dziurkę od klucza i starały się z jego kształtu odczytać, co jest im pisane. Dzięki zabawie w przekłuwanie baloników dowiedziały się, kim zostaną w przyszłości – okazało się, że będą to sami policjanci, strażacy oraz nauczycielki. Dzieci także losowały imiona swoich przyszłych sympatii, przestawiały buty przez próg oraz wykonały piękne prace plastyczne. To był magiczny dzień!