Dzień Dziecka u Przedszkolaków

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” – Janusz Korczak.

                        W naszym przedszkolu  Dzień Dziecka postanowiliśmy świętować przez dwa dni. Dziś 31.05.2021 r. z tej okazji zabraliśmy nasze Przedszkolaki na wycieczkę pełną wrażeń do Leśnego zespołu edukacyjno–rekreacyjnego „Amonit” w miejscowości Klimki.

Z początku lekko zdezorientowane Przedszkolaki, wkrótce zrozumiały, że to ich Święto i z tej okazji ochoczo rzuciły się w wir zabawy. Miały do dyspozycji mnóstwo atrakcji takich jak: długa zjeżdżalnia, równoważnie, tory przeszkód, siatki wspinaczkowe, piaskownica czy  tyrolka. Dzieci bardzo  zainteresowała również ścieżka edukacyjna na, której mogły zobaczyć leśne zwierzęta wyrzeźbione w drewnie. Cały teren na którym bawiły się dzieci znajdował się w ogrodzonej części lasu co sprawiło im ogromną frajdę szczególnie zbieranie szyszek i budowanie mini szałasów z patyków. Na zakończenie wycieczki został zorganizowany wspólny grill z kiełbaskami po którym dzieci wróciły do domu zastanawiając się co czeka ich następnego dnia.

1 czerwca to drugi dzień atrakcji dla dzieci z naszego przedszkola z okazji ich święta . Na szkolnym boisku i placu zabaw pełno radości i uśmiechu . Dzieci cały dzień spędziły na świeżym powietrzu, na placu zabaw i boisku szkolnym. Został zorganizowany piknik, na którym dzieci świetnie się bawiły. Rozpoczęliśmy od zabaw ruchowych i zawodów na boisku, graliśmy w kręgle, był pokaz baniek mydlanych, zabawy z samolotami. W każdej chwili można było odpocząć w namiocie . Po obiedzie dzieci wybrały ulubiona bajkę i udaliśmy się na seans z popcornem . Na koniec dzieci otrzymały słodka niespodziankę- lody .

Każde dziecko, czy to duże czy też małe, jest niesamowite i wyjątkowe, dlatego też z okazji Dnia Dziecka życzymy wszystkim dzieciom, a zwłaszcza naszym Przedszkolakom, śmiechu w domu i w przedszkolu, możliwości rozwijania własnej kreatywności i ciekawości świata oraz spełnienia wszystkich marzeń, tych małych i tych większych!