Mali programiści

Dzieci z naszego Przedszkola 11 czerwca po raz kolejny brały udział w zajęciach z robotyki i programowania.

Najmłodsza grupa doskonaliła umiejętność dodawania oraz odejmowania. Zadaniem dzieci było obliczenie równania, dopasowanie wyniku do odpowiedniego koloru i narysowanie linii na samochodzie, które tworzyły drogę dla robocika. Po raz pierwszy dzieci samodzielnie rysowały kody na przyspieszenie małego robota. To było  na prawdę trudne zadanie!

Skrzaty na robotyce rozmawiały na temat konieczności segregacji śmieci. Poznawały sposoby na produkcję mniejszej ilości śmieci. Konstruowały wywrotkę – śmieciarkę, która mogła wyrzucać tylko posegregowane śmieci. Podczas programowania robota dzieci użyły nowej funkcji jaką jest dźwięk. Dzięki niej pojazd podczas rozładunku wydawał charakterystyczny dźwięk.

Zerówka na zajęciach z robotyki konstruowała helikopter. Dzieci dowiedziały się, że helikopter używany jest do ratowania ludzi oraz zwierząt ponieważ nie potrzebuje tak jak samolot długiego pasa startowego. Helikopter startuje z miejsca i bardzo precyzyjnie może też wylądować.