Rozbudowujemy roboty

W piątek 24 września odbyły się kolejne zajęcia z robotyki.

Podczas spotkania obie grupy przedszkolne udoskonalały swoje roboty – łaziki, które budowali na poprzednich zajęciach. Dołączyli tym razem czujnik ruchu, dzięki któremu pojazd miał reagować na pojawiające się przeszkody. Gdy robot był już gotowy, dzieci zajęły się jego programowaniem. Trener zapoznał ich z nową płytką funkcyjną, dzięki której robot miał się zatrzymać. Dzieci mogły wybrać dodatkowe komendy, które miały określić sytuacje w jakiej robot ma się zatrzymać. Mieli do wyboru: oddalanie się od przedmiotu, przybliżanie się do niego lub niezwłoczne zatrzymanie po wyczuciu dowolnego ruchu.

Na koniec przedszkolaki mogły sprawdzić działanie swojego programu podczas zabawy swoim robotem. Jest to zawsze najbardziej ekscytująca część zajęć, która sprawia dzieciom ogromną radość – widok poruszającego się robota.