Kolejna wizyta Ami

W naszym przedszkolu w środę po raz kolejny odbyły się zajęcia z dogoterapii. Ami chętnie przywitała się ze wszystkimi przedszkolakami. Zajęcia dostarczyły uczestnikom pozytywnego ładunku emocjonalnego, satysfakcji z obcowania z psem. Przedszkolaki dopasowywały brakujące obrazki, których bohaterami były psy, układały puzzle przedstawiających psy przez każdego indywidualnie. Każde dziecko miało za zadanie dopasować psa do właściciela wykonującego różne zawody. Pies używany jako „pomoc naukowa”, motywuje do nauki i poprzez stworzenie przyjaźniejszych warunków zwiększa możliwości przyswojenia wiedzy. Dziecko chętniej zapamiętuje treści, których bohaterem jest jego nowy przyjaciel – pies. Dogoterapia pomaga również dzieciom o obniżonej percepcji lub niechęci do przyswajania wiedzy.

Podsumowując zajęcia przedszkolaki pokonały tor przeszkód i otrzymały odznakę przyjaciel psa. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia z Ami.