Latające roboty

Na kolejnych zajęciach z robotyki Gwiazdki konstruowały helikopter, budynki oraz pandę. Dzieci na początku obejrzały filmik, a następnie z trenerem zastanawiały się dlaczego helikopter jest używany np. do ratowania ludzi w górach czy z powodzi. Przedszkolaki dowiedziały się, że helikopter dzięki śmigłom, może wylądować i wystartować praktycznie w każdym miejscu i nie potrzebuje pasa startowego tak jak samolot. Następnie w parach dzieci konstruowały swoje helikoptery, dzieci były bardzo skupione na wykonaniu zadania. Jak pojazdy były gotowe, nadszedł czas na zaprogramowanie ich. Na końcu dzieci miały czas żeby bawić się w ratowanie domów i pandy podczas powodzi. Mogły modyfikować swoje programy i rozbudowywać je, zmieniając płytki główne. To były naprawdę ciekawe zajęcia.

Natomiast Zerówka na robotyce konstruowała ważki. Najpierw trener na podstawie prezentacji rozmawiał z dziećmi o tym owadzie, przedstawił jego budowę oraz umiejętności. Następnie dzieci w parach konstruowały robota – ważkę. Była to wyjątkowo długa praca ponieważ instrukcja była rozpisana aż na 40 slajdach. Gdy robot był już gotowy przyszła kolej na jego zaprogramowanie. Dzieci na tabletach ułożyły program dzięki, któremu ich roboty jeździły oraz poruszały skrzydłami niektóre nawet wydawały dzięki.