Dogoterapia

O tym, czy to prawda, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka miały okazję przekonać się uczniowie klas I-IV . W naszej szkole odbyły się comiesięczne zajęcia dogoterapii .
W czasie zajęć uczniowie dowiadują się jaką rolę odgrywa pies w społeczeństwie oraz na czym polega praca psa-specjalisty. Poznają też zasady, których należy przestrzegać podczas zabawy z pupilem, dowiadują się o czym należy pamiętać idąc z nim na spacer oraz jak prawidłowo go nakarmić. Podczas zajęć dzieci uczą się też, w jakich sytuacjach nie należy podchodzić do czworonoga oraz jak zachować się, gdy zaatakuje je obcy, groźny pies. Na zajęciach uczniowie bawili się z naszym pupilem w chowanego. Ich zadaniem było schować przekąski a Leti sprytnie je odnalazł.
Na koniec uczniowie przeszli ścieżkę sensoryczną i mogli przytulić psa. Z niecierpliwością wszyscy czekamy na kolejne ciekawostki i zajęcia z Leti.