Mali konstruktorzy

Zajęcia z robotyki po raz kolejny dostarczyły naszym przedszkolakom wiele emocji, radości i uśmiechu na twarzy. Na przykładzie konstrukcji Łazika Marsjańskiego, starszaki dowiedziały się jak można badać kosmos, co to takiego NASA, jak łaziki dostają się na inne planety, oraz na jakich planetach obecnie działają roboty. Przez dłuższą chwilę każdy przedszkolak stał się małym naukowcem po to tylko, aby uruchomić własnego dwukołowego robota z klocków LEGO. Na koniec odbył się wyścig wszystkich łazików, które zostały tego dnia zbudowane.

Zerówka z kolei skonstruowała robota delfina. Na początku przedszkolaki obejrzały film, a następnie wspólnie z trenerem utrwaliły najważniejsze ciekawostki o tym zwierzęciu. Robot delfin, którego skonstruowali, po uruchomieniu poruszał się w charakterystyczny dla siebie sposób – na boki. Podczas programowania Odkrywcy do podstawowego programu, dołożyli płytkę z animacją morza oraz dźwiękiem fal, co spowodowało, że miały wrażenie jakby ich delfin naprawdę pływał. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia.