Programiści w akcji

Kolejne zajęcia z robotyki, a grupa Odkrywców buduje kolejne zwierzę, tym razem goryla. Przedszkolaki dowiedziały się kilku ciekawostek na jego temat, podczas konstruowania robota, zamontowały mu z tyłu specjalne nogi, dzięki czemu mógł się on odbijać. Na tych zajęciach, dzieci programowały swoje roboty według własnego planu, tym razem trener obserwował i pomagał w realizacji pomysłów. Taka praca była dla wszystkich wielkim wyzwaniem .

Grupa Gwiazdki na tych zajęciach skonstruowała chwytacz, który miał za zadanie chwytać przedmioty, próbować je przesunąć lub odkręcić. Praca wymagała od dzieci wiele cierpliwości i dokładnej pracy z instrukcją. Oj działo się na zajęciach, uśmiech nie schodził z ich twarzy. Z pomocą trenera odpowiednio zaprogramowali swoje roboty, a na sam koniec mogły samodzielnie dokładać kolejne płytki i tworzyć własne programy.