Spotkanie z ukochaną Ami

W środę odbyły się kolejne zajęcia z dogoterapii. Zawitała na nie, długo oczekiwana Ami, za którą dzieci bardzo tęskniły.

Podczas zajęć przedszkolaki doskonaliły koncentrację uwagi, percepcję wzrokową poprzez układanie domina z pieskami. Pani opowiadała dzieciom różne ciekawostki związane z pieskami reprezentującymi poszczególne rasy. Dzieci dowiedziały się, że pieski Chow- chow mają filetowe języki, Grzywacz chiński ma sierść tylko w niektórych miejscach na ciele, Chihuahua jest najmniejszy, a Dog angielski największy. Psy rasy Border collie to jedne z najszybszych psów i są najbardziej inteligentne. Przedszkolaki mogły nakarmić swojego czworonożnego przyjaciela oraz uczesać go. Na koniec przeszły ścieżkę sensoryczna i pożegnały się z Ami.

Dzieci z utęsknieniem czekają już na kolejne zajęcia.