Niebieskie motyle

4 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który został ustanowiony w roku 2007 przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w celu podnoszenia świadomości społecznej i propagowania wiedzy na temat tego zaburzenia.

Na znak solidarności, jedności, akceptacji i zrozumienia, przedszkolaki założyły ubrania w kolorze niebieskim – kolorze nadziei. Tego dnia dzieci z grupy Obłoczków i Gwiazdek obejrzały bajkę „Jaś i niebieskie motyle”, a Zerówka film ” Jak widzę codzienność”. Dzieci dowiedziały się z jakimi trudnościami zmagają się dzieci z autyzmem na co dzień oraz jak im pomóc. Rozmawiały o zmysłach, które są bardzo wyczulone. Następnie wzięły udział w zajęciach, podczas których poznawały świat wszystkimi zmysłami. Na koniec wykonały niebieskie prace plastyczne.