Pomarańczowe witaminki

Obereczka zatańczyła

Do talerza mi wyskoczyła

Witam ja na moim stole

Jest w surowce i w rosole

Tańczy, pływa, stroi miny

I dostarcza witaminy!

Dnia 05.04.2022r. w naszym przedszkolu świętowaliśmy „Dzień Marchewki”. Był to bardzo zdrowy, pomarańczowy dzień pełen wesołych zabaw. Chcąc wdrażać od najmłodszych lat nasze dzieci do jedzenia zdrowych i bogatych w witaminy warzyw, zorganizowaliśmy właśnie takie święto. Najpierw przeprowadzona została pogadanka na temat zdrowego odżywiania się i jedzenia warzyw w tym marchewki. W tym dniu od rana słuchaliśmy przebojów związanych z tym bardzo zdrowym warzywem. Nawet stroje dzieci i Pań miały kolor marchewkowy. Dzieci dowiedziały się jakie ważne wartości odżywcze posiada marchew i dlaczego należy ja jeść w różnej postaci. Przedszkolaki uczestniczyły w różnych zabawach i grach, bawiły się i tańczyły przy skocznych piosenkach o marchewce. Rozwiązywały quizy na temat marchewki, robiły prace plastyczne, karmiły króliczka, liczyły marchewki. Był to radosny dzień pełen wrażeń, wspanialej zabawy, a także był okazją do wzbogacenia wiedzy o zdrowym odżywianiu.