Zaskakujące roboty

Nasi mali inżynierowie z dwóch  grup przedszkolnych po raz kolejny zostali miło zaskoczeni przez swoich trenerów.  Zajęcia odbyły się 22 kwietnia oraz 6 maja.

Tym razem grupa Odkrywców zmierzyła się z dużymi robotami : robo – modliszką oraz robo – kurą. Na początku dzieci dowiedziały się wielu interesujących informacji na temat modliszki oraz kury. Następnie przystąpiły w parach do budowy swoich robotów, które na koniec zaprogramowały na tabletach. Modliszka miała za zadanie złapać i zjeść muchę, wykorzystując ruchomą część głowy. Był to ich najdłuższy program, do którego wykorzystali  dodatkowo płytkę obrazu liści – kamuflażu dla modliszki oraz dźwięku muchy. Natomiast kura została tak zaprogramowana, żeby na widok jedzenia przyśpieszała, dzięki wbudowanemu czujnikowi. Podczas tych zajęć dzieci mogły wykazać się kreatywnością budując własne dodatki takie jak ogródek, muchy, robaki. Zajęcia sprawiły dzieciom dużo radości.

Grupa Gwiazdki podczas swoich zajęć zmierzyła się z budową delfina oraz wyścigówki. Dzieci bardzo zaciekawiły ciekawostki na temat delfinów. Przedszkolaki dowiedziały się, że delfiny to ssaki wodne, które śpią z otwartym jednym okiem. Nawet podczas snu muszą się wynurzyć, żeby nabrać powietrza. Ponadto delfiny potrafią porozumiewać się między sobą. Robo – delfiny, które skonstruowały dzieci, a następnie je zaprogramowały również potrafiły wydawać dźwięki oraz  poruszać  się machając ogonem. Na kolejnych zajęciach Gwiazdki skonstruowały wyścigówkę z przekładnią dzięki, której auto mogło przyśpieszać. Podczas programowania robotów mali inżynierowie przygotowali dwa programy. W pierwszym auto ruszało po wykryciu przeszkody a w drugim pojawiał się sygnał dźwiękowy policji. Na zakończenie zajęć odbyły się wyścigi wyścigówek, które wywołały wiele pozytywnych emocji wśród dzieci.