Nowe klocki – Lego Boost

23.09.2022r.  dwie grupy przedszkolne – Astronauci i Odkrywcy rozpoczęły nowy sezon zajęć
z robotyki z trenerami z Małego Inżyniera.
Astronauci – 5 latki podczas zajęć będą kontynuować programowanie na klockach Lego WeDoo. Odkrywcy – 6 latki natomiast rozpoczynają przygodę z bardziej zaawansowanymi klockami Lego Boost.

Podczas pierwszych zajęć obie grupy skonstruowały proste roboty pokazowe.  Trenerzy przypomnieli im zasady programowania robotów oraz znaczenie poszczególnych płytek w programie. Dzieci z ochotą testowały możliwości swoich robotów tworząc dla nich programy, które co chwilę ulepszały. Ucząc się na swoich błędach dzieci szybciej zrozumiały i zapamiętały działanie poszczególnych płytek funkcyjnych oraz działanie poszczególnych silników.

Obu grupom bardzo podobały się pierwsze zajęcia. Z niecierpliwością oczekują już kolejnych spotkań  oraz wyzwań jakie przed nimi postawią trenerzy.

ASTRONAUCI

ODKRYWCY