Powrót Leti – dogoterapia

W październiku odbyły się kolejne zajęcia z dogoterapii, tym razem przedszkolaki odwiedziła Leti – najmłodsze dzieci spotkały ją pierwszy raz. Tego dnia wszystkie dzieci na początku zajęć nakarmiły pupila, następnie Pani trener rozmawiała z najmłodszymi dziećmi o zasadach bezpieczeństwa w kontaktach z pieskami, co wolno, a czego nie wolno robić, jak się zachować kiedy piesek śpi, czy spaceruje. W grupie pięciolatków i sześciolatków dzieci pracowały z matą i kodowały przedmioty związane z pieskami wg. kolorów. Następnie utrwalały literki i nazywały rzeczy przedstawione na obrazkach prezentowanych przez trenera oraz ćwiczyły motorykę małą poprzez ozdabianie smyczy Leti klamerkami. Wszystkie dzieci uczesały pieska, pokonały sensoryczny tor przeszkód i pożegnały swojego pupila poprzez przytulenie go.