Świąteczne programowanie

16 grudnia w przedszkolu odbyły się świąteczne zajęcia z robotyki. Tego dnia grupa Astronautów miała za zadanie wykonać świąteczną choinkę – pozytywkę. Na początku zajęć dzieci przypomniały zwyczaje świąteczne związane z Wigilią, rozmawiały na temat tego co by chciały dostać od świętego Mikołaja pod choinkę. Po zbudowaniu pozytywki, przyszedł czas na stworzenie odpowiedniego programu dla niej. Choinka musiała się obracać, a do tego cały czas musiała grać muzyka. Dzieci były zachwycone, samodzielnie dobudowały prezenty i różne elementy do ozdobienie drzewka.  Na koniec wszystkie przedszkolaki otrzymały świąteczne upominki od swoich trenerów.

Na zajęciach przedświątecznych dzieci dostały możliwość zbudowania w parach wymarzonych przez siebie pojazdów. Każda para miała taka samą bazę, czyli pojazd miał dwa koła, dwa koła na gąsienicach, a całą obudowę przedszkolaki konstruowały samodzielnie. Powstały rewelacyjne auta i nie tylko: wyścigówki, monster truck, czołgi, traktory, itp. Po zbudowaniu środków transportu dzieci programowały je, wykorzystując wiedzę zdobytą na poprzednich zajęciach. Zerówka była bardzo zadowolona z efektów swojej pracy. Na koniec również oni otrzymali upominki od swoich trenerów.