Kolejne zajęcia z robotyki

6 stycznia odbyły się kolejne zajęcia z robotyki. Grupa 5 latków podczas swoich zajęć skonstruowała modliszkę, która za zadanie miała wyciągać swoje łapki, żeby złapać muchę, poczekać i schować je z powrotem. Budowanie takiego robota było dla dzieci nie lada wyzwaniem. Po wykonaniu zadania, Astronauci musieli samodzielnie ją zaprogramować, dodać odpowiednie w płytki w określonej kolejności, aby ich modliszka się poruszała. Dzieci wspaniale sobie poradziły. Na koniec otrzymały naklejki ze zdjęciem robota, którego budowały.

Zerówka tego dnia na swoich zajęciach zbudowała ciągnik siodłowy, czyli pojazd transportowy  służący do ciągnięcia innych pojazdów drogowych, które nie posiadają napędu własnego np. naczepy. Odkrywcy dzielnie budowali swoje pojazdy, ponieważ instrukcja była długa i skomplikowana, jednak poradzili sobie wspaniale. Na koniec zaprogramowali swoje pojazdy, aby jeździły z określoną prędkością.