Dogoterapia z Leti

15.03.2023r. zerówka uczestniczyła w kolejnych zajęcia z dogoterapii z udziałem Leti.

Na początku zajęć Odkrywcy poznali potrzeby każdego psa. Nakarmili Leti psimi przysmakami, następnie wykonali jej relaksacyjny masaż piłeczkami sensorycznymi z wypustkami. Podczas tego zadania dzieci wykazały się dużą delikatnością.

Następnie Pani Monika prezentowała dzieciom ilustracje. Odkrywcy spośród nich musieli wybrać te, które będą dobre dla psa np, park a nie lotnisko jako miejsce na zabawę, czy psia karma zamiast czekolady. Dzieci podczas tego zadania chętnie opowiadały jak dbaj  swoje psy.

Podczas zajęć dzieci ćwiczyły również swoją spostrzegawczość poprzez  odnajdywanie pasujących do siebie psich akcesorii np. obroża i identyfikator czy sierść i szczotka.

Nasi Odkrywcy na koniec zajęć pokonali ścieżkę sensoryczną dzięki, której ćwiczyli równowagę. Na jej końcu czekała na nich Leti, którą mogli pogłaskać, przytulić się do niej oraz otrzymali od Pani nagrodę za udział w zajęciach.

Zajęcia z dogoterapii wywołują wśród dzieci mnóstwo pozytywnych emocji. Dzieci przełamują swoje lęki, pokonują słabości, uczą się bezpiecznego zachowania wobec psów.