Dzień Matematyki

20.03.2023 r. w naszym przedszkolu świętowaliśmy wspólnie z rodzicami Dzień Matematyki.

Wspólne świętowanie Dnia Matematyki  odbyło się w ramach działań projektu „1,2,3 – koduję ja i Ty!„. Nasze przedszkole realizuje projekt dzięki wygranej w programie grantowym „Rosnę z matematyką” organizowanym i finansowanym przez mFundację.

Tego dnia Odkrywcy zaprezentowali swoje umiejętności matematyczne podczas zabawy w podchody. Dzieci z dużym zaangażowaniem szukały ukrytych kopert z zadaniami, do których prowadziły zielone strzałki. Rodzice wspólnie z dziećmi pokonywali wyznaczoną trasę.

Wszystkich zadań było pięć.

1. Zadanie polegało na ułożeniu wieży z kolorowych kubków zgodnie z podanym wzorem. Rodzice również układali swoją wieżę.
  2. Zadanie polegało na odczytaniu działania i uderzeniu łapką na muchy w odpowiednią kartkę z prawidłowym wynikiem. Każde dziecko miało do rozwiązania 4 działania. Rodzice natomiast prezentowali dzieciom zadania i oceniali poprawność ich rozwiązania.
  3. Zadanie polegało na ułożeniu zakodowanego obrazka na macie. Dzieci chętnie współpracowali z rodzicami. Potrafili również dostrzec symetrię w obrazku i wskazać brakujące pola.
  4. Zadanie pokazało jak dzieci dobrze znają figury geometryczne oraz znają liczby porządkowe.
  5. Zadanie polegało na ułożeniu przez dzieci odpowiedniego znaku <,>,= pomiędzy wylosowanymi liczbami.

Na zakończenie matematycznych zmagań na dzieci czekały nagrody ukryte na placu zabaw. Odkrywcy otrzymali  pamiątkowe dyplomy MISTRZA MATEMATYKI oraz słodkiego lizaka.

Mamy nadzieję, że ten dzień na stałe zagości w naszym przedszkolnym kalendarzu.

Dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyli w naszych matematycznych podchodach. Dzięki Państwa obecności ten dzień, dzieci będą wspominać jeszcze milej.