Góra Grosza

Kolejny już rok nasza szkoła przyłączyła się do akcji Góra Grosza.

Uczniowie klas I-VIII oraz przedszkolaki zbierały monety od listopada 2022 roku do 28 lutego 2023 roku.

Każda grupa oraz klasa otrzymała wcześniej podpisany słoik, w który wrzucali monety.

Klasa, która uzbierała największą ilością monet – wygrywała nagrodę.

Najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne czyli przede wszystkim pokazanie najmłodszym,

jaką siłę stanowi drobna pomoc wielu ludzi i jak można wspólnie pomóc potrzebującym.

Nasi uczniowie nie zawodzą już od lat.

Każdy zawsze przynosi tyle ile może w myśl: ,, Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie”.

Pod okiem nauczyciela uczniowie przeliczali i segregowali monety z wielkim zaangażowaniem.

Wspólnie uzbieraliśmy aż 577,73 złotych, w nominałach pieniężnych: od 1 grosza do 5 groszy.

Klasa 6 uzbierała aż 4572 monet. W nagrodę klasa ta zajadała się wygraną pizzą.

Uzbierane pieniądze przekazane zostały na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną opiekę

dla potrzebujących dzieci i rodzin na terenie całej Polski, a także dla rodzin pieczy zastępczej i adopcyjnej.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w akcji Góra Grosza. ,,Razem możemy więcej!