Leti w przedszkolu

Zajęcia z dogoterapii są bardzo wyczekiwane przez wszystkie przedszkolaki. W marcu na zajęciach pani Monika pojawiła się z Leti, swoim czworonożnym przyjacielem. Dzieci jak zawsze zaczęły zajęcia od nakarmienia pieska.

Drugim zadaniem dla Astronautów było memory, dzieci musiały odszukać obrazki, które do siebie pasowały np. szczotka i pies.

Po wykonanym zadaniu, dzieci otrzymały piłeczki sensoryczne i mogły wykonać masaż relaksacyjny Leti, były przy tym bardzo delikatne i ciche.

Kolejnym zadaniem przedszkolaków było wyszukiwanie elementów na obrazkach, które były dobre dla czworonogów – np. karma, zamiast czekolady, czesanie szczotką, a nie widelcem, podczas tego ćwiczenia dzieci doskonaliły koncentrację uwagi oraz spostrzegawczość.

Na koniec przyszedł czas na pokonanie toru przeszkód, wybranie naklejki za zajęcia i czułe pożegnanie  z Leti.