Witaj Wiosno!

Śledząc najnowsze  trendy w modzie, dwie najstarsze grupy postanowiły w tym roku uczcić nadejście wiosny Wiosennym Pokazem Mody. Nie  zawiodła pomysłowość dzieci i rodziców. Kreacje przygotowano według własnych pomysłów, wykonano je z wszelkich dostępnych materiałów. Wszystkie były wyjątkowe, a przede wszystkim kolorowe i oryginalne. W tym dniu w przedszkolu zagościła prawdziwa Wiosna. Dzieci kroczyły po czerwonym dywanie, przy dźwiękach muzyki,  a wokół błyskały flesze aparatu fotograficznego. Po zakończonym pokazie, dzieci śpiewały wiosenne piosenki oraz wspólnie bawiły się i tańczyły. Tego dnia Astronauci i Odkrywcy wcielili się również w rolę ogrodników i  zasadzili w swoich salach kolorowe kwiatki: Dalie, Bratki i Astry, a teraz czekają, aż zakwitną. Na koniec dnia obie grupy wybrały się na spacer i szukały oznak wiosny, o których rozmawiały na zajęciach. Dzieciom udało się zaobserwować m.in.: rosnące krokusy, lecące żurawie, małe listki na drzewie, zieloną trawę.