Spotkanie z Leti

15 marca odbyły się kolejne zajęcia z dogoterapii. Stałym elementem rozpoczynającym spotkanie z Leti jest jej nakarmienie, co Gwiazdki jak zawsze zrobiły bardzo chętnie. Podczas zajęć dzieci ćwiczyły swoją spostrzegawczość biorąc udział w zabawie polegającej na odnajdywaniu pasujących do siebie elementów, jak np. miska i karma. Dzieci uczyły się też postępowania z psami, poprzez kolejne zadanie, w którym musiały wybrać to, co jest dobre dla psa, a odrzucić to, co psom ni służy, np. miska ze świeżą  wodą, w przeciwieństwie do coca coli.

Na koniec zajęć Gwiazdki pokonały ścieżkę sensoryczną dzięki, której ćwiczyły równowagę. Na mecie czekała na nie Leti, którą mogły pogłaskać i przytulić się do niej. Każde z dzieci otrzymało dodatkowo od Pani nagrodę za udział w zajęciach.

Zajęcia z dogoterapii zawsze wywołują wśród Gwiazdek mnóstwo pozytywnych emocji. Dzieci przełamują swoje lęki, pokonują słabości, uczą się bezpiecznego zachowania wobec psów.