Kto trafi do celu?

19.05.2023 r. grupa Odkrywców uczestniczyła w zajęciach z robotyki. tym razem zajęcia prowadziło dwóch trenerów, którzy przygotowali niespodziankę dla chłopców. Okazało się, że tego dnia mają zbudować karabin.

Dzieci z ogromnym zapałem przystąpili do budowania. Ich robot – karabin miał zamontowany czujnik ruchu zamiast spustu, lufę z nabojem – strzałką, mechanizm wyrzutni oraz celownik. Po skończonej pracy przyszedł czas na programowanie. Tym razem dzieci wykorzystały płytki z działaniami matematycznymi aby ustawić  czułość czujnika ruchu oraz szybkość wyrzutu strzałek. Cały program został zamknięty w pętli dzięki niej  program działał stale, bez konieczności ponownego uruchamiania po wystrzale.

Przed przystąpieniem do budowy trenerzy wyjaśnili zasady bezpiecznej zabawy karabinem. Przede wszystkim dzieci mogły celować wyłącznie w ustawione kubeczki a nie do siebie. Odkrywcom bardzo podobały się zajęcia, każdy z dużym skupieniem  próbował trafić w kubeczek.