sprzątanie Świata

„Nie śmiecimy, sprzątamy, zmieniamy” -Akcja Sprzątania Świata

W tym roku nasze przedszkolaki z grupy „Sówki” wzięły udział już w i akcji Sprzątanie Świata pod hasłem ,,Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!”
Sprzątanie świata to międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania.
Dzieci „uzbrojone” w rękawice ochronne i plastikowe worki na odpady przemierzały znajomy teren. Udział w sprzątaniu poprzedzony został zajęciami dydaktycznymi przeprowadzonymi na ww. temat, które zainspirowały dzieci do działania mającego na celu dbanie o nasze najbliższe środowisko. Dzieci dowiedziały się, jak należy dbać o przyrodę, chronić ją by korzystać z jej uroków, a przede wszystkim próbowały znaleźć odpowiedź na pytanie – „Dlaczego trzeba sprzątać świat?”

Akcja Sprzątania Świata
dav
dav

Pamiętajmy!!!
Jeśli świat będzie czysty – zdrowa będzie żywność, powietrze, woda. To wpajamy dzieciom już od najmłodszych lat. Nasze przedszkole na co dzień starannie dba o segregację śmieci, czystość pomieszczeń, jak i samego otoczenia. Przestrzegają tej zasady tak dorośli jak i dzieci. Mamy nadzieję, że w ten sposób zdobyte doświadczenia zaowocują w przyszłości dobrymi ekologicznymi nawykami.

sdr
Sprzątanie Świata
dav