Poznajmy Gdańsk

W ramach programu ,,Poznaj Polskę w dniach 03.10-05.10 2022r. klasy 1-4 wybrały się na wycieczkę do Gdańska. Miasto jest stolicą województwa pomorskiego i wraz z Gdynią i Sopotem tworzy Trójmiasto. Pierwszym punktem naszego zwiedzania był zespół zamkowy w Malborku oraz pole bitwy Westerplatte i twierdza Wisłoujście. Uczestnicy wycieczki byli pod ogromnym wrażeniem miejsc, które zobaczyli. Ciekawa, a zarazem smutna historia dała powód do przemyśleń. Potem udali się do miejsca zakwaterowania, gdzie odpoczęli i przygotowali na kolejny dzień

Drugiego dnia dzieci udały się do Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Interaktywne wystawy i przestrzeń do twórczego eksperymentowania sprawiły ogromną ciekawość i zadowolenie młodych uczestników. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach eksperymentalnych, gdzie dowiedzieli się m.in. jakie mamy rodzaje cieczy, jak powstają chmury. Następnie zjedli pyszny obiad i udali się na zwiedzanie Gdańska. Odwiedzili Europejskie Centrum Solidarności, którego siedziba znajduje się w pobliżu Pomnika Poległych Stoczniowców. Na zakończenie zwiedzania uczniowie udali się na statek- muzeum ,,Dar Pomorza”. Po drodze przewodnik opowiadał również o funkcji innych statków takich jak: statek ,,Dar Młodzieży” oraz ,,Błyskawica”. Po powrocie do hotelu i kolacji dzieci miały czas na wspólne zabawy.

 

Ostatniego dnia wybrali się na spacer brzegiem Morza Bałtyckiego. Zbierali muszelki, bursztyny oraz bawili się w piasku. Wycieczka dobiegła końca, ale wspomnienia pozostaną.