Bal karnawałowy u Odkrywców i Astronautów

Karnawał to niezwykle miła tradycja, bardzo lubiana przez każdego począwszy od tych najmłodszych, aż do tych w sile wieku. Jest to czas przepełniony muzyką i świetną zabawą, gdzie ważnym elementem są bale, maskarady i pochody. Dla naszych przedszkolaków bal karnawałowy to dzień wyjątkowy, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.

Tegoroczna zabawa karnawałowa odbyła się 6 lutego 2023r. Na balu  bawiły się dwie najstarsze grupy przedszkolne: Astronauci i Odkrywcy, którzy samodzielnie przystroili salę w kolorowe balony, serpentyny, piórkowe girlandy. Wystrój był bajkowy i niepowtarzalny, wprowadził dzieci w radosny nastrój, zachęcając do wspaniałej zabawy. Tego dnia już od rana rozbrzmiewała wesoła muzyka, a w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Radości przedszkolaków nie było końca, świetnie bawiły się przy rytmach czaczy, samby, walczyka i  innych dziecięcych przebojach, chętnie uczestniczyły w przygotowanych przez panie konkursach, pląsach, grach sprawnościowych i zabawach muzyczno- ruchowych. Kolorowe pociągi, tańce z balonami, szalone pląsy przy muzyce, nauka tańca oraz układów tanecznych wprawiły wszystkich w karnawałowy nastrój. Nikt nie mógł się nudzić i narzekać, a dzieci wspólnie ze swoimi paniami bawiły się wyśmienicie. Przedszkolaki przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było spotkać: wróżki, księżniczki, kotki, rycerzy, policjantów, strażaków, Spider-Mana, Batmana,… nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Na koniec wszystkie dzieci wykonały sobie pamiątkowe zdjęcia.  Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom, spędziły czas w miłej, bajecznej atmosferze.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok.