,,Zbuczynianka” w Sudanie Południowym

Jeszcze przed zakończeniem roku szkolnego nasi uczniowie kolejny raz wykazali się empatią i pomysłowością. Pamiętając, że najważniejsza jest długofalowa pomoc, postanowili dołożyć jeszcze jedną cegiełkę do budowy studni w Sudanie. Pierwszą była kwota 1810 złotych zebrana tuż po wizycie inicjatorów akcji Zbuczyńskiego Ruchu w naszej szkole.

Drugą zbiórkę poprzedziły zajęcia połączone z prezentacją sytuacji, w jakiej znajdują się mieszkańcy Sudanu i dyskusja na temat wagi dostępu do wody pitnej. Samorząd Uczniowski przy wsparciu uczniów różnych klas zorganizował kiermasz ciast własnej roboty, z którego cały dochód został przekazany na budowę „Zbuczynianki”.

Zwieńczeniem akcji była natomiast zbiórka pieniędzy do puszek podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego. Uczniowie i ich rodzice wykonali piękny gest w kierunku potrzebujących – udało się zebrać 1418,50 złotych!

W okres wakacji wchodzimy z poczuciem, że zrobiliśmy coś dobrego. Jesteśmy dumni z naszych uczniów, zaprezentowali postawę godną naśladowania.