W dniu 09.10.2024 r. w naszej szkole odbyło się kolejne spotkanie przyrodnicze z cyklu ,,Odlotowe pokazy”. Bohaterem spotkania przedszkolaków i klas I-III był skunks o imieniu Zuzia. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się o przyjaznym obliczu tego słodkiego, niezwykle miłego zwierzątka. Zakres wiedzy objął również życie skunksów w warunkach naturalnych oraz życiu z człowiekiem. Dzieci wysłuchały wielu ciekawych informacji dotyczących hodowli i życia tych zwierząt. A co najważniejsze zobaczyły jak w rzeczywistości wygląda skunks. Zaznajomiły się z obszarami jego występowania. Dowiedziały się również czym się odżywią, poznały interesujące fakty i ciekawostki dotyczące specyficznego “zapachu” skunksa. Zuzia natomiast jest zwierzątkiem pozbawionym gruczołów wydzielających przykry zapach. Pachniała natomiast charakterystycznym dla skunksów piżmem. Na zakończenie spotkania każde dziecko mogło dotknąć, pogłaskać bohatera spotkania i przyjrzeć mu się z bliska.