W minionym tygodniu dzieci z naszego przedszkola zgłębiały tematy dotyczące pogody, jej uwarunkowań czy wahań pogodowych. Przy okazji omawiania różnych zawirowań pogodowych, okazało się, że dzieciom w czasie tzw. załamania pogody, czyli wtedy kiedy przez dłuższy czas pada deszcz, dzieciom często doskwiera nuda. Nasze przedszkolaki poznały wiele sposobów na szybkie pozbycie się owej nudy. Nauczyły się różnych zabaw, poznały nowe gry planszowe. Najmłodsze dzieci poznały nową figurę geometryczną – koło. Starszaki natomiast zapoznały się z nową literką oraz cyferką. Na koniec tygodnia dzieci utrwaliły sobie wiedzę na temat różnych rodzajów zjawisk atmosferycznych a także wykonały ciekawe prace plastyczne .