Konkursowe eko zabawki

W konkursie plastyczno- technicznym  udział wzięły dzieci  z trzech grup przedszkolnych naszego przedszkola . Z grupy Sówek , grupy Skrzatów , grupy Krasnali.

Dzieci wspólnie z rodzicami wykonały  pracę przestrzenną w postaci zabawki z materiałów odpadowych. Każda zgłoszona  zabawka jest  bezpieczna.

Prace konkursowe zostaną ocenione na podstawie następujących kryteriów: – wykorzystanie surowców wtórnych lub innych materiałów ekologicznych, – inwencja i pomysłowość podejścia do tematu, – wrażenie estetyczne, – spełnienie podanych wytycznych, – bezpieczeństwo.

Oceny prac dokona  powołana komisja. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do dnia 5 maja 2020 roku, wyniki konkursu umieszczone zostaną na stronie  internetowej przedszkola.

Przewidziane są nagrody za zdobycie trzech pierwszych miejsc, upominki za zdobycie wyróżnienia oraz dyplomy dla wszystkich dzieci biorących udział w konkursie.

Poniżej umieszczamy prace wszystkich dzieci biorących udział w konkursie:

Grupa Sówki:

Eko -klepsydra wykonana z butelek plastikowych, można odmierzać nią czas mycia ząbków .

Wyk. Natalia Zbiec

Stworek-eko zabawka . Wykonana z  puszki , pojemnik po śmietanie, korki, połamane spinacze. Wszystko zabezpieczone, aby było bezpieczne.!

Piłka- eko zabawka wykonana z dolnej cześć kilkunastu plastikowych butelek, sklejona klejem na gorąco .

Wyk. Łukasz Tchórzewski

Eko zabawka ROBOT- wykonana z korków od butelek plastikowych oraz kolorowych opakowań kinder jajko umieszczone na drucie.

Wyk. Emil Pasiak

Eko zabawka KURCZAK KOSZ wykonana z dużej plastikowej butelki, przedstawiająca buźkę. Ozdobiona oczami z wacików. Za pomocą bibuły została zrobiona buzia, do której wrzuca się kulki z foli aluminiowej. Służy  do zabawy rzut do celu.

Wyk. Kacper Kucharuk

Szybowiec Danonka. Wykonany jest z butelki plastikowej pomalowanej farbami na zielono,kółka są to nakrętki od butelek, śmigło i skrzydła wykonane są z filcowych patyczków ozdobione kwiatkami. W środku Danonek, czyli  butelka po jogurcie a za czapkę służy nakrętką po napoju.

Wyk. Zuzia Chojecka

Eko Samolot wykonany z rolek po papierze toaletowym, pomalowany farbami, koła to nakrętki plastikowe, natomiast śmigło wykonane z niepotrzebnej tektury .

Wyk. Piotrek Kozioł

Eko Gitara wykonana z pudełka po chusteczkach oraz tektury. Oklejona kolorowymi kawałkami papieru, struny to kolorowe gumki.

Wyk. Krzyś Skibski

Eko „Czołg przyszłości”. Są to zabawki wykonane z wytłaczanek po jajkach i pudełek po syropie. Jedna z armat jest z rolki po papierze a gąsienice i wieżyczka dowódcy jest z nakrętek.

Wyk. Julia Jasińska

Eko ośmiornica wykonana z plastikowej butelki, oklejona kolorowym papierem. Nogi wykonane z kolorowych pasków kolorowego papieru.

Wyk. Sebastian Żukowski

Eko Gąsieniczka wykonana foremki na jajka, kolorowego samoprzylepnego papieru. Pomalowana farbami. Nóżki wykonane z drucików.

Wyk. Marta Hryciuk

Eko Pajac wykonany z korków od butelek plastikowych, nawleczony na grubą nitkę, połączoną z patyczkami. Pajac może chodzić, poruszać koniczynami .

Wyk. Lena Borowska

Eko ludzik wykonany z korków od butelek nawlekanych na włóczkę, włosy wykonane z włóczki.

Wyk. Alan Śledź

Grupa Skrzaty:

Eko ludzik wykonany z plastikowego kubeczka oraz kolorowych nakrętek przyklejonych na rolki po papierze toaletowym.

Wyk. Dagmara Michalak

Helikopter Hektor jest bardzo ekologiczną zabawką. Powstał ze zużytych butelek plastikowych, plastikowych nakrętek, różnego typu pudełek i nakrywek plastikowych, drewnianych patyczków, zużytych kartonów, słomek plastikowych, opakowaniach po Kinder niespodziankach. Helikopter posiada 3 ruchome śmigła napędzane ręcznie. Helikopter Hektor wspomaga dzieciom przyswajać zasady ekologii i recyklingu.

Wyk. Aleksandra Skultecka

Eko zabawki- zestaw muzyczny :bębenki, grzechotki, tamburyn. Wszystko to zostało wykonane z butelek plastikowych, puszki, nakrętek, kapsli.

Wyk. Antoni Danielak

Eko piłkarzyki to świetna gra  rodzinna, na której może grać  każdy mały i duży. Wykonana została z kartonu, patyków, spinaczy bieliźnianych oraz nakrętek.

Wyk. Aleksandra Radzikowska

Eko kółko- krzyżyk. Podkład wykonany z kartonu który został pomalowany farbami oraz znaczki (kółko i krzyżyk) zrobione z kolorowych nakrętek.

Wyk. Karolina Kucharuk

Grupa Krasnale:

Eko żaglówka – wykonana z tekturowego pudełka, szaszłyka i chusteczki higienicznej.

Wyk. Natanielek Śledź

Ekologiczna kasa fiskalna – wykonana z tekturowego pudełka, które zostało oklejone kolorowym papierem. Prawdziwe klawisze zastąpiły guziki oraz klawiatura ze starego kalkulatora. Pieniążki wykonane z papieru.

Wyk. Szymek Królikowski

Eko czołg – wykonany z pudełka po lodach, różnego rodzaju nakrętek plastikowych oraz strzykawki. Całość pomalowana farbami w barwach wojennych.

Wyk. Dawid Pasiak

Eko osiedle – ogromne plansza do zabawy przedstawiająca osiedle zostało wykonane z wielu elementów m.in. z tektury, zapałek, guziczków, patyków, pudełek, folii aluminiowej, płatków kosmetycznych, nakrętek, gałązek i innych. Na osiedlu znajdziemy boisko do gry w piłkę, , plac zabaw, miejsce do zrobienia ogniska, sklepy, zoo, miejsce prac budowlanych oraz jeziorko z łódkami.

Wyk. Dawid Gorzkowski

Eko ludzik – wykonany z plastikowych nakrętek i plasteliny.

Wyk. Amelka Skibska

Ekologiczny wózek dla lalek – wykonany z tekturowego pudełka, nakrętek od słoików oraz kolorowego papieru.

Wyk. Agnieszka Kozioł