Majowe święta, dni o których należy pamiętać!

Maj rozpoczyna się  trzema ważnymi dla nas datami -1, 2 i 3 maja, które są szczególne w historii Polski.

Czas zadać sobie pytanie, czy tak naprawdę wszyscy wiemy, dlaczego świętujemy? Warto przypomnieć sobie, skąd wzięły się święta majowe. Dlaczego je świętujemy i komu je zawdzięczamy?

1 Maja – to Międzynarodowy Dzień Pracy

2 Maja – obchodzony jest Dzień Flagi Państwowej oraz Dzień Polonii i Polaków za granicą.

3 Maja – obchodzimy rocznicę uchwalenia Konstytucji z 1791 r. Była to pierwsza w Europie i druga na świecie  konstytucja uchwalona przez tzw. Sejm Wielki, zwany także Sejmem Czteroletnim.

W tym roku zmuszeni jesteśmy świętować te dni zupełnie inaczej. Musimy się obyć bez tłumnych ,uroczystych obchodów oraz bez akademii w szkole. Nie zapomnijmy jednak wywiesić na naszych domach flag, symbolu polskości.

Zamiast akademii zachęcamy do obejrzenia prezentacji

i wykonania przygotowanych zadań.

Klika tygodni temu na naszej stronie został ogłoszony konkurs Patriotyzm w czasach pandemii koronowirusa -plakat

Popatrzcie jak nasi uczniowie postrzegają patriotyzm w trym trudnym czasie.

Łucja Jastrzębska kl V

Roksana Parafińczuk kl VIII miejsce

Aleksandra Sobiczewska kl I

Paulina i Martyna Wielgórskie kl IV i VIII

Ewelina Jasińska kl IVMikołaj Januszewski kl VIIIEwelina Radzikowska kl VII

Martyna Radzikowska kl IIIOliwia Wysokińska kl V

Julia Michalak kl III Radosław Izdebski kl II

Wszyscy uczestnicy konkursu zostaną nagrodzeni za pomysłowość i wkład włożonej pracy dyplomami i punktami dodatkowymi z zachowania. Osóby, które zajęły I, II, III niech z niecierpliwością oczekują przesyłek niespodzianek!