Mali miłośnicy psów

Na kolejnych zajęciach z dogoterapii, które odbyły się 15 grudnia dzieci dowiedziały się jak dbać o psy. Wszystkie przedszkolaki wiedzą już, że nie można zostawiać piesków w zamkniętym samochodzie, nie można dawać im produktów zawierających kakao, a przede wszystkim ich bić. Bardzo ważne jest, aby na czas dawać czworonogom pić oraz odpowiednio i racjonalnie je karmić.

Dzieci grając w grę memory poznali różne rasy psów. Ćwiczyli pamięć odgadując kolejność zakrytych gadżetów dla psa takich jak kliker, szczotki, czy smycz zelki.

Za zakończenie zajęć wszystkie dzieci poczesały Ami, a następnie przeszły przez ścieżkę sensoryczną na końcu której czekała ich niespodzianka – naklejka oraz przytulas z pieskiem.