Tworzymy kolejne roboty

27 stycznia na zajęciach z robotyki najstarsza grupa przedszkolaków – Odkrywcy budowała ploter, czyli urządzenie, które sterowane za pomocą programu, będzie w stanie za pomocą dołączonego mazaka tworzyć na kartce rysunki i napisy. Dzieci bardzo dużo pracy musiały włożyć w swoje roboty, ponieważ urządzenie było skomplikowane. Zerówka po zbudowaniu i zaprogramowaniu robota przystąpiła do testowania go, tworzyli rysunki, które dzieciom się ogromnie podobały. To było ich pierwsze tego typu urządzenie zbudowane samodzielnie.

Grupa Astronautów na swoich zajęciach budowała kurę, która chodziła, zbierała jajka, albo je gubiła. Miała wbudowany czujnik, za pomocą którego, gdy coś zobaczyła np. jedzenie od razu przyspieszała, a wręcz zaczynała biec. Przedszkolaki utrwalały kolejność elementów potrzebnych do przygotowania odpowiedniego programu, trenerka sprawdzała ich wiedze na temat poszczególnych płytek oraz tego co one oznaczają.