Dzień Marchewki

„Na marchewki urodziny
Wszystkie zeszły się jarzyny. A marchewka gości wita
I o zdrowie grzecznie pyta.”

Nie od dziś wiadomo, że dzieci najlepiej przyswajają wiedzę poprzez zabawę. Dzień Marchewki świetnie nadaje się na taki właśnie tryb nauki. 4 kwietnia w grupie Obłoczków i Gwiazdek dzieci miały okazję dowiedzieć się jak ważna jest zdrowa  zbilansowana dieta, pełna warzyw i owoców, i jak zdrowa jest sama marchewka. Tego dnia wykorzystaliśmy marchewkę również jako pomoc dydaktyczną, dzieci przeliczały zbiory marchewkowe, oceniały gdzie jest więcej, gdzie mniej marchewek i o ile. Miały też okazję nakarmić królika odpowiednią ilością marchewek, a także utrwalały orientację przestrzenną. Układały marchewkę ,,na”, ,,pod”, ,,obok” krzesełka. Na koniec dnia przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach ruchowych, podawały sobie marchewkę nad głową, między nogami. Bawiły się też w zabawę ,,Marchewka parzy”. Śmiechu i zabawy było co niemiara – ale o to właśnie chodziło, żeby ten dzień był wyjątkowy inny od wszystkich – marchewkowy – zakręcony. Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie przedszkolaki będą zdrowe, piękne i uśmiechnięte.