Robotyka – kombajn zbożowy.

14.04.2023 r. grupa Odkrywców uczestniczyła w kolejnych zajęciach z robotyki.

Podczas zajęć dzieci zbudowały zgodnie z instrukcją kombajn zbożowy. Najtrudniejszym elementem robota okazał się heder, który miał się obracać. Dzieci w dużym skupieniu poradziły sobie nawet z tym wyzwaniem. Ich robot ostatecznie posiadał dwa silniki a tym samym musieli zbudować dla nich dwa programy. Po zaprogramowaniu kombajn poruszał się z dość dużą prędkością oraz kosił.

Odkrywcy z ogromną radością wypróbowali swoje roboty na dywanie.  Podczas zabawy mogli zmieniać parametry swojego kombajnu ustawiając mu różną prędkość oraz liczbę obrotów hedera. Niektórzy postanowili również dołożyć do swojego programu płytkę funkcyjna z muzyką, aby tym umilić pracę robota podczas „żniw”. Dzieciom bardzo podobały się te zajęcia i z niecierpliwością oczekują kolejnych.