Dogoterapia w naszym przedszkolu

29 maja w przedszkolu odbyły się zajęcia z dogoterapii, które były długo wyczekiwane przez wszystkie dzieci. Jak zawsze, przedszkolaki rozpoczęły spotkanie z Leti od jej nakarmienia. Podczas zajęć dzieci oglądały obrazki i omawiały różne sytuacje związane z zachowaniem psów np: co może się wydarzyć, kiedy psy biegają bez właściciela. Następnym zadaniem przedszkolaków było chronologiczne układanie kart z fazą wzrostu psa. Po wykonaniu zadania, dzieci otrzymały piłeczki sensoryczne i mogły wykonać masaż relaksacyjny Leti.

Na koniec zajęć Gwiazdki wyprowadziły pieska na spacer, pokonały ścieżkę sensoryczną, dzięki której ćwiczyły równowagę. Na mecie czekała na nie Leti, którą mogły pogłaskać i przytulić się do niej. Każde z dzieci otrzymało dodatkowo od Pani nagrodę za udział w zajęciach.