Wyjazdowy Dzień Rodziny – Przedszkole

W przedszkolnym kalendarzu są takie dni, do których wszystkie dzieci przygotowują się bardzo solidnie i czekają na nie z niecierpliwością. „Dzień Rodziny” to wyjątkowy czas zarówno dla dzieci jak i rodziców, pełen radości, uśmiechu i wzruszeń. To czas, który mogą spędzić ze sobą nie spiesząc się nigdzie, dobrze się bawiąc i zapominając o codziennych zmartwieniach.

W naszym przedszkolu ten dzień odbył się 26 maja, przedszkolaki z rodzicami wybrali się na plac zabaw do Klimek. Na początku odbyły się występy dzieci, które przygotowały piosenki dla swoich ukochanych rodziców. Po zakończeniu części artystycznej i rozdaniu własnoręcznie wykonanych upominków, rodzice wspólnie z dziećmi bawili się przy wesołej muzyce. Były tańce i zabawy ruchowe, a nawet gimnastyka. Oczywiście, wszystkie przedszkolaki najbardziej czekały na możliwość skorzystanie z placu zabaw. To tam wspólnie z rodzicami zjeżdżali ze zjeżdżali, wspinali się na ogromne konstrukcje z linek, mogły biegać po lesie, pokonywać tory doskonaląc przy tym równowagę, bawiły się w ogromnej piaskownicy, ich radość nie miała końca, a najważniejsza była dla nich obecność rodziców.
W trakcie trwania pikniku było ognisko i grill, gdzie dzieci wspólnie z rodzicami odpoczywali i spożywali posiłek.