Pomagamy bocianom

Dnia 15.06.23r. odbył się w naszej szkole kiermasz „Pomagamy bocianom”,

którego celem była zbiórka pieniędzy na obrączki dla młodych bocianów.

Bociany przylatują do nas co roku, dlatego każda pomoc się liczy.

Trzeba również pamiętać, że osoby pracujące przy lokalizacji oraz opiece bocianów

pracują w ramach wolontariatu i często ze swoich pieniędzy kupują obrączki.

W związku z czym postanowiliśmy wesprzeć „Towarzystwo Bocian” z p. Ireneuszem Kaługą na czele.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów w wykonanie słodkich przekąsek oraz pomocy nauczycieli  uzbieraliśmy naprawdę sporą kwotę,

którą w imieniu całej szkoły przekazaliśmy na spotkaniu z p. Ireneuszem Kaługą 19 czerwca.

Na spotkaniu dowiedzieliśmy się, że bociany obrączkuje się na przełomie czerwca i lipca,

czyli w mniej więcej szóstym tygodniu życia, ważą wówczas 2-3 kilogram, a ich dzioby są długości mniej więcej 7-12 cm.

Mieliśmy okazję nie tylko zobaczyć z bliska bociana białego, ale też obejrzeć jak odbywa się obrączkowanie bocianów.

Dodatkową atrakcją dla uczniów była możliwość pogłaskania i wyczucia bicia serca bociana.

Było to niesamowite przeżycie, które zapamiętamy na zawsze.