Zajęcia z elementami integracji sensorycznej

Integracja sensoryczna to proces, dzięki któremu mózg otrzymując informacje ze wszystkich systemów zmysłowych, rozpoznaje je, przekształca i integruje je ze sobą i z wcześniejszymi doświadczeniami, aby mogły być one użyte do celowego działania.

Zajęcia sensoryczne to skuteczny i efektowny sposób, pozwalający zniwelować dysfunkcje w zakresie rozwoju dziecka. Zajęcia mają charakter zabawy naukowej, w trakcie której dostarczane są kontrolowane ilości wrażeń zmysłowych.

Dzisiaj Obłoczki  brały udział w takich zajęciach.  Dzieci miały za zadanie przejść ścieżkę sensoryczną.  Przechodziły po różnych fakturach, ćwiczyły równowagę, skakały oraz turlały się. Podczas takich zajęć dzieci poznają i korzystają z różnego rodzaju faktur, a przy okazji świetnie się bawią.

Zobaczcie sami!