Spotkanie z kulturą wysoką

27 września uczniowie klas VII i VIII mieli okazję spotkania z kulturą wysoką oglądając spektakl  pod tytułem Bestia

przygotowany przez młodych aktorów Teatru ES.

,,Przedstawienie o młodzieży dla młodzieży opowiadający zwykłą historię w pewnej placówce”

tak się zaczyna opis tego widowiska zamieszczony na stronie CKiS w Siedlcach.

,,Magicznie” widzowie przenieśli się do polskiej szkoły, gdzie mogli spotkać przedstawicieli różnych młodzieżowych kast.

Poznać ich problemy, sposób patrzenia na życie, szkołę, rówieśników.

Oprócz podziwiania wspaniałej gry aktorskiej,

każdy mógł odnaleźć na scenie samego siebie, w kreowanych przez aktorów postaciach.

Spektakl zrobił na młodzieży duże wrażenie.

,, Sztuka nie szafuje złotymi myślami, nie daje gotowych rozwiązań, nie moralizuje,

ale w tej sztuce z piosenkami i choreografiami na pierwszy plan wybija się jednak nadzieja.

Jak mówi jedna z postaci do swoich rówieśników:

Ale wy się szanujcie, bo teraz macie tylko siebie i nikt was lepiej nie zrozumie, niż wy, czy w rurkach czy bez”.

Możemy coś zmienić jeśli zaczniemy ze sobą rozmawiać , jeśli tylko spróbujemy być dla siebie dobrzy. Tak po prostu.”

Była to naprawdę wartościowa lekcja życia.