Robotyka – symulatory

W piątek 13 września odbyły się zajęcia z robotyki dla dwóch grup przedszkolnych. W trakcie zajęć z robotyki mali inżynierowie pod czujnym okiem instruktora konstruowały roboty i tworzyły dla  nich programy, pracując w dwuosobowych zespołach, dzięki czemu od najmłodszych lat uczą się pracy w grupie i rozwijają zdolności interpersonalne. Odkrywcy budowali symulator trzęsienia ziemi. Najpierw rozmawiali o tym jak powstaje takie zjawisko-podczas zderzenia się płyt tektonicznych. Dzieci dowiedziały się jak działa sejsmograf, czyli przyrząd do wykrywania trzęsienia ziemi oraz co to jest tsunami. Astronauci zaś zbudowali ciągnik z przyczepą. Wspólnie z trenerem rozmawiali na czym polega praca ciągnika, a po zbudowaniu i zaprogramowaniu robota sprawdzali, czy da radę przewieźć oponę na swojej przyczepie.