Zwierzęta jesienne

W minionym tygodniu w przedszkolu dzieci realizowały tematy związane z jesiennymi zwierzętami. Każda grupa dowiedziała się, jak zwierzęta przygotowują się do zimy, wszyscy rozwiązywali zagadki słowne i matematyczne, porządkowali elementy wg. określonej reguły, układali rytmy wg. wzoru,  wykonali prace plastyczne, zapamiętywali  elementy i układali je z pamięci. Starsze grupy utrwalały literki dotąd poznane i poszukiwały głosek na początku każdego wyrazu, młodsze grupy doskonaliły umiejętność dzielenia wyrazów na sylaby, uczyły się jesiennych  piosenek. Dodatkowo dzieci pracowały w zespołach,  ucząc się tym samym współpracy. Oprócz tego było mnóstwo zabaw ruchowych i gimnastycznych, które są tak ważne dla prawidłowego rozwoju fizycznego dzieci.