Dzień jeża

„Tupie w trawie jakiś zwierz,
Toż to drepcze mały jeż,
Gdy się zbliżysz stroszy igły,
Nie da się pogłaskać nigdy….”

w minionym tygodniu obchodziliśmy dzień jeża.  Celem świętowania tego dnia było przypomnienie dzieciom, iź jeże to zwierzęta chronione. Przedszkolaki miały okazję poszerzyć wiadomości dotyczące środowiska naturalnego jeży, ich wyglądu, sposobu poruszania się, odżywiania oraz w jaki sposób przygotowują się do zimy. Dzieci rozwiązywały zagadki, uczestniczyły w zabawach ruchowych:„Na dywanie siedzi jeż”, układały „Jeżowe puzzle”, kodowały na matach, wykonały swoje własne jeże z gruszek, które potem smacznie zjadły, pokonywały kolczaste tory przeszkód. Nasze przedszkolaki wykonały również prace plastyczne, które ozdobiły ich salę. Uwieńczeniem aktywnego udziału w zabawach było wręczenie dzieciom opasek, dyplomów i zrobienie pamiątkowych zdjęć.  Ten dzień przyniósł dzieciakom wiele radości.

OBŁOCZKI

GWIAZDKI