Mali Wielcy Odkrywcy

Grupa Odkrywców – zerówka,  przystąpiła do III Edycji Ogólnopolskiego Programu Fundacji PGNiG „Mali Wielcy Odkrywcy”.

Celem programu Mali Wielcy Odkrywcy jest propagowanie edukacji przez zachęcanie dzieci do przeprowadzania doświadczeń. Program ma zainteresować dzieci nauką i wzbudzić w nich chęci do poznawania otaczającego je świata.

Miło nam poinformować, że dzieci z grupy Odkrywców – zerówka znalazła się wśród nielicznych w całej Polsce, które otrzymały Pakiety Naukowe do prowadzenia innowacyjnych zajęć. W ramach programu realizowane będą trzy bloki tematyczne: energia, ekologia oraz rośliny.

W ubiegłym tygodniu zerówka zrealizowała pierwszy temat  dotyczący ENERGI.

Pierwszego dnia dzieci poznały zjawisko elektryzacji, działanie urządzeń elektrycznych, zbudowali proste obwody elektryczne oraz działanie przewodników i izolatorów.

Drugiego dnia poznali energię kinetyczną przeprowadzając eksperymenty, konstruowali proste modele – katapultę oraz poznali działanie dynamo.

Trzeciego dnia Odkrywcy zostali zapoznani z przejawami energii elektryczne w przyrodzie.

Czwartego dnia dzieci poznały różne rodzaje elektrowni oraz badali własności odnawialnych źródeł energii.

Ostatniego dnia Odkrywcy dowiedzieli się kim był Ignacy Łukasiewicz i co jemu zawdzięczamy oraz  poznali paliwa kopalne.