Zajęcia z robotyki

W piątek 08.12.2023 r. odbyły się kolejne zajęcia z robotyki dla 5 i 6 latków.

Astronauci podczas zajęć rozmawiali na temat pszczół ich pracowitości oraz budowy ula. Dzieci zbudowały mechanizm, który wprawiał w ruch obrotowy ich robota – pszczołę. Podczas zabawy robotem zmieniali w swoim programie prędkość oraz kierunek obrotów.  Dzieci były zachwycone gdy do swojego programu dołożyli płytkę dźwięku i włączyli odgłos pszczoły.

Odkrywcy przypomnieli sobie działanie przekładni budując samochód osobowy. Podczas budowy wykorzystali dwie zębatki. Większa wprawiała w ruch silnik natomiast do mniejszej były przymocowane  koła. Dzięki zamontowaniu takiej przekładni złożonej z dwóch rodzai zębatek koła mogły obracać się z największą szybkością dla robotów. Dzieci urządziły wyścigi dla swoich pojazdów aby móc ocenić, który z nich jest najszybszy.