Dzień Dinozaura

26 lutego w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Dinozaura. Z tej okazji dzieci odbyły niezwykłą podróż do świata prehistorycznych gadów.

Tego dnia nasze przedszkole zamieniło się  w tajemniczy park jurajski, w którym na dzieci czekało mnóstwo zadań. Przed wejściem do sali każdy przedszkolak otrzymał opaskę z dinozaurem jako bilet wstępu do parku. Na początku dzieci wykonały eksperyment z wulkanem, który wywołał u nich duży zachwyt.  Następnie na małych odkrywców czekało nie lada zadanie, mieli bowiem nakarmić Tyranozaura idąc po jego sensorycznych śladach oraz pobawić się z Triceratopsem rzucając na jego rogi obręcze.  Po wykonanym zadaniu czekała na dzieci nagroda w postaci zabawy w paleontologa. Przedszkolaki z odnalezionych kości próbowały ułożyć szkielet np. Pterodaktyla czy Stegozaura oraz wydostać z lodu oraz masy solnej ukryte w środku figurki dinozaurów. Podczas wizyty w jura parku najstarsza grupa musiała również wykazać się umiejętnością dodawania i sprawdzić z którego jajka wykluł się dany dinozaur. Na pamiątkę tego dnia dla każdego dziecka zostało wykonane zdjęcie w jaju dinozaura.

Dzieciom tak podobały się przygotowane dla nich zadania, że nie chciały opuszczać jura parku. Na szczęście to dopiero początek przygody z dinozaurami, która w naszym przedszkolu będzie trwała cały tydzień.

Obłoczki

Gwiazdki