Spotkanie z Pielęgniarką

22 lutego 2024 roku Kosnoludki odwiedziła pani pielęgniarka. Pani Zenia przyszła tego dnia do przedszkola w białym fartuchu i z tajemniczym koszykiem. Przygotowała dla dzieci krótką pogadankę na temat potrzeby dbania o zdrowie i opowiedziała na czym polega jej praca. W czasie spotkania przedszkolaki dowiedziały się, w jaki sposób można zapobiegać infekcjom, jak należy o siebie dbać, ubierać się stosownie do pogody, właściwie się odżywiać. Pani Zenia wyjaśniła dzieciom, jak ważne jest przestrzeganie higieny i na czym polega zdrowy styl życia. Opowiadając o swoich obowiązkach demonstrowała różne akcesoria, takie jak: strzykawka do płukania ucha, różne rodzaje strzykawek, igła, ciśnieniomierz, pulsometr, maseczka do twarzy, termometr do pomiaru temperatury ciała i inne. Dużą atrakcją była możliwość zmierzenia ciśnienia czy temperatury przez panią pielęgniarkę.

Oczywiście wszystkie przedszkolaki otrzymały od gościa niespodziankę:  naklejki – DZIELNY PACJENT, a w zamian wręczyły Pani pielęgniarce podziękowanie. Serdecznie dziękujemy pani Zeni za przybycie, mile spędzony czas, za podzielenie się swoją wiedzą i umiejętnościami, a przede wszystkim za cierpliwość i dobre rady.